kombi_allW dzisiejszych czasach żeby zostać zauważonym, trzeba się mocno wyróżniać. Jeśli jesteś średniakiem, który wtapia się w tłum, nie masz szans na to, aby ktoś zatrzymał się koło Ciebie choć na chwilę. Są jednak tacy, którzy kombinują nie tylko jak zwrócić na siebie uwagę, ale jak pociągnąć za swoimi pomysłami innych. Tak właśnie działa angielska marka RST, a nowa kolekcja Tractech Evo wprowadza szereg ciekawych rozwiązań, które moim zdaniem, znajdą szerokie grono fanów.

Idea

Zanim w ogóle przystąpi się do działania trzeba mieć pomysł. Dlaczego ograniczać możliwości? Zazwyczaj, mówiąc kombinezon, mamy na myśli spodnie i kurtkę, która nie nadaje się do użytkowania osobno. Chyba, że ktoś lubi wyglądać, jakby nosił ciuchy zawinięte z szafy od młodszego brata. Kurtka Tractech Evo została zaprojektowana tak, by wyglądała fajnie i ze spodniami od kompletu i z dżinsami. Dodatkowo, kupując kurtkę w rozmiarze np. L, często okazuje się że spodnie muszą być oczko większe lub mniejsze. Każdy ma inną budowę. I RST wsłuchując się w opinie użytkowników daje możliwość idealnego dopasowania, bo możesz dowolnie kompletować rozmiary i kolory. Wszystko będzie pasować. Góra i dół w RST Tractech Evo są przemyślaną całością, ale wykonaną w ten sposób by dać możliwość wyboru.

Kierunek

Kolekcja Tractech Evo to ciuchy i akcesoria sportowe i przy takim użytkowaniu najlepiej wykorzystasz ich zalety. Jeśli lubisz szybką jazdę z wykładaniem się w zakrętach nie zawiedziesz się. Najwyższej jakości garbowana, licowa skóra bydlęca o grubości 1.1 – 1.2 mm szyta podwójnym, a w newralgicznych miejscach potrójnym ściegiem 40-sto stopniowym jest gwarancją wytrzymałości, oraz wygody. Umieszczone standardowo na ramionach, łokciach i kolanach protektory ContourPlus spełniają normy bezpieczeństwa CE i pozwalają na trochę mocniejsze odkręcenie manetki. Oczywiście na plecach również znajduje się protektor CE poziomu pierwszego oraz garb poprawiający właściwości aerodynamiczne sylwetki motocyklisty przy dużych prędkościach. W zakrętach można elegancko przycierać wymienne slidery na kolanach.

Argumenty dodatkowe

Kombik RST zapewnia również bardzo wysoki komfort. Wysokiej jakości skóra, z której jest wykonany sama w sobie jest dość miękka, ale dodatkowo, żebyś nie wyglądał na sztywniaka projekt uwzględnia elementy elastyczne Kerpotec, produkowane przez szwajcarską firmę Schoeller. Duża zawartość kevlaru sprawia, że dodatkowo zwiększają one odporność kombinezonu na przetarcia czy rozdarcia. Po przeszorowaniu kilkuset metrów asfaltu na pewno doceniłbyś te elementy, ale mam nadzieję że nie będzie to konieczne. Od środka w spodnie i kurtkę wszystko podszewkę Mesh, która jest przyjemna w dotyku i zapewnia bardzo dobre odprowadzanie wilgoci oraz nadmiaru ciepła. Jeśli emocje podniosą temperaturę wewnątrz aż nadto, o przyjemny chłód zadbają panele perforowane. Gdy temperatura zaś spada można wpiąć podpinkę ocieplającą z mikrofibry, która jest w zestawie. Materiał ten gwarantuje dobrą ochronę przed wiatrem i chłodem przy zachowaniu zaledwie 75 gramów masy. Rękawy zakończono elastycznym neoprenem, żeby podczas jazdy nic nie ocierało i nie gniotło.

 

Całość to całość

Do wyboru mamy aż pięć wersji kolorystycznych – czarny, biały, niebieski, zielony i czerwony. RST zapewnia, że zamki 360° wszyte we wszystkich rozmiarach i wersjach kolorystycznych są takie same, więc górę i dół można dopasować tak, aby odpowiadały gustom i wymiarom użytkownika. A użytkownik ten może być bardzo wymagający bo kombinezon RST Tractech Evo, podobnie jak cała reszta kolekcji spod tego znaku wygląda profesjonalnie i jest wykonana na naprawdę wysokim poziomie.

 

Autor: JackT