1Mimo, że za oknami pogoda niezbyt sprzyjająca wypadom na trasę to wszyscy powoli czują zbliżający się nowy sezon. A to za sprawą wielu nowości, jakie co rusz pojawiają się na rynku i już niedługo będzie można samemu je przetestować. Dziś przedstawiamy następcę butów Tractech od RST. Model Tractech EVO CE.

 

Na pierwszy rzut oka buty są prawie identyczne z poprzednim modelem. Jednak po krótkich oględzinach od razu widać, że producent dodał wiele usprawnień i nowy model nie jest tylko odświeżeniem wizualnym kolekcji

Technologie

Największą nowością jest materiał użyty do budowy buta. Jest to Micro-Tech, specjalna microfibra o grubości 2mm z warstwą PU co w efekcie daje dużo lepsze właściwości w porównaniu do skóry. Producent deklaruje aż 70% spadek wagi przy jednoczesnym wzroście wytrzymałości na rozdarcie i zużycie. Trzeba przyznać że to duża różnica, którą da się zauważyć nie tylko w katalogu.

Podeszwy wykonano z gumy o podwójnej gęstości, co zapewnia doskonałe czucie podnóżek motocykla oraz komfort nawet przy dłuższych trasach. A poza tym nieźle wyglądają!

Buty na dłużej

Podeszwa z nowego materiału cechuje się wysoką odpornością na ścieranie. W razie bardziej ekstremalnych przypadków nad bezpieczeństwem czuwają wentylowana osłona pięty z ekstremalnie odpornego na ścieranie materiału oraz osłona piszczela i kostki. Buty wyposażono także w wymienne slidery, dzięki czemu można w nich śmigać jeszcze dłużej!

Wygoda

Cały system jest nastawiony na maksymalny komfort użytkowania. Perforowana powierzchnia zewnętrzna, wentylowana i bardzo wygodna wkładka oraz elastyczne panele zapewnią przyjemne użytkowanie nawet w najdłuższych trasach. W RST pomyśleli także o komforcie po zejściu z pojazdu. Wstawki Ultragrip w śródstopiu zapewniają wygodę podczas chodzenia.

.

Całość na nodze trzyma podwójne zapięcie – ekstremalnie wytrzymały zamek błyskawiczny oraz rzep. Jako dopełnienie tej listy należy koniecznie wspomnieć o certyfikacie CE EN 13634 na całe buty. Zapewnia on o najwyższej jakości i bezpieczeństwie użytkowania.

Cena: 729zł