Jesienne akcesoria motocyklowe
Kilka dni temu kalendarz obwieścił jesień. Dzieciaki wróciły do szkół, studenci na uczelnie. Większość z nas zakończyła też sezon urlopowy, a my mamy nadzieję, że obfitował on wieloma kilometrami spędzonymi w siodle motocykla. Wrzesień dobiega końca, ale to nie musi oznaczać zakończenia sezonu na moto. Grunt, to odpowiednio się przygotować!


Oczywiście część z nas w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo odstawia już (o ile jeszcze tegonie zrobiła) motocykl na zimę do garażu. Nic w tym złego i nie będziemy teraz rozgraniczać, jak długo powinien jeździć „prawdziwy” motocyklista szczękając zębami i zaciskając zmrożone dłonie na kierownicy. Jest jednak wśród nas wielu, którzy mimo udanego sezonu na dwóch kółkach i tysięcy przejechanych kilometrów wciąż czują niedosyt. Jesienna jazda dla wielu jest nawet przyjemniejsza, niż roztapianie się w motocyklowych ciuchach podczas letnich upałów. Pełna gama kolorów, rozlana po krajobrazie tulącej się do snu przyrody rozmiękcza nawet największych twardzieli. Póki co pogoda dopisuje. Nie rezygnujmy zatem z tego piękna, jakie oferuje nam złota jesień! Zamiast tego, zróbmy listę niezbędnych akcesoriów, które pozwolą nam korzystać w pełni z trwającego sezonu. Dobrze wyposażeni, możemy przedłużyć go nawet o 30%!

Zdrowie jak wiadomo jest najważniejsze! Z tym nikt nie dyskutuje, a my możemy jedynie przytaknąć z aprobatą! Temperatury powietrza spadły w ostatnim czasie bardzo radykalnie, a co za tym idzie, nasza letnia odzież może okazać się niewystarczająca. W co się ubrać? Najlepiej sprawdzą się długie, turystyczne kurtki. O tej porze roku nie są już tak istotne oddychające membrany, więc o ile zakupiona odzież nie ma służyć jako uniwersalna i
wielosezonowa, nie trzeba wydawać kroci na artykuły z najwyższej półki. Ważne, aby miała podpinkę ocieplającą! Dobrze, jeśli jest wyposażona dodatkowo w wysoki kołnierz. Fason dłuższej kurtki turystycznej ochroni wasze nerki przed przewianiem, podczas jazdy w niskich temperaturach. Zwróćmy też uwagę, czy odzież posiada dodatkowe odblaskowe wstawki. Noce są coraz dłuższe, więc prawdopodobieństwo jazdy po zmroku zwiększa się. Szczególnie polecamy wam kurtkę RST Paragon II, głównie, ze względu na podwójnie ocieplającą podpinkę oraz wysoki kołnierz chroniący szyję i twarz. Kurtka mimo przystępnej
ceny (839 zł) posiada również oddychającą membranę texland HUMAX-Z 8000-8000. Dobrą propozycją, choć nieco droższą, jest również model RST Adventure z wymienną membraną HUMAX-Z, wodoodporną i oddychającą wyposarzoną w powłokę teflonową. Zdecydowanie warto przyjrzeć się też nieco droższym, ale podobnie wyposażonym i świetnie wykonanym modelom Helda – Uncover oraz Jamiro. Propozycje bardziej ekonomiczne, godne polecenia to modele Rebelhorn Desert i Ozone Storm.

Akcesoria motocyklowe - kurtki

Akcesoria Motocyklowe


Dodatkowo warto pamiętać też o pasie nerkowym i ciepłej kominiarce lub masce. Tu szczególnie polecamy szerokie oferty Held’a oraz Brubeck’a. W nich znajdziecie całą gamę produktów, nieograniczającą się jedynie do bawełnianych „skarpet” z otworami na oczy. Wiele produktów wykonano przy użyciu wysokiej klasy materiałów, np. WINDSTOPPER.


Kolejnym bardzo ważnym elementem naszego ubioru jest odpowiednia bielizna. Tylko zastosowanie syntetycznej bielizny termicznej gwarantuje prawidłową pracę membran oddychających w waszej odzieży. Dodatkowo odprowadza ona wilgoć (pot) od skóry na zewnątrz, pozostawiając ciało w kontakcie z suchą, wewnętrzną powierzchnią materiału. Ostatnio na portalu pojawił się krótki test bielizny termicznej Rebelhorn, którą polecamy szczególnie ze względu na doskonały stosunek jakości do ceny. Warto również zainteresować się szeroką ofertą Held’a i Brubeck’a w tej materii. To absolutnie konieczny element naszego ubioru, zapewniający komfort i dbający o nasze zdrowie. Taki zakup, to inwestycja nie tylko w motocyklowe, jesienne przejażdżki. Bielizna termiczna jest też niezwykle przydatna podczas uprawiania większości outdoorowych sportów. Jeśli zatem zamierzacie jesienią i zimą uprawiać jogging, jeździć na rowerze, czy też na nartach lub snowboardzie, nie zastanawiajcie się zbyt długo. Naprawdę warto!

Akcesoria motocyklowe - bielizna

Rękawice, to następny element garderoby, który należy zmienić po wakacjach. Może zabrzmi to jak frazes, ale są różne typy rękawic, dostosowane nie tylko do różnych kategorii motocykli, ale także do zmieniających się warunków atmosferycznych. To właśnie dłonie i stopy, jako najgorzej ukrwione części ciała, są najbardziej narażone na wychłodzenie, czy nawet odmrożenie. Pamiętajmy, że pęd zimnego powietrza robi swoje, a większość motocykli nie jest wyposażona w handbary, osłaniające ręce przed wiatrem choć trochę. Twoje jesienne rękawice muszą być ocieplane! Osobiście polecamy opisane w naszym teście innowacyjne rękawice dwukomorowe Held Air’n’Dry i TourningStar. Jest to doskonałe uniwersalne rozwiązanie na cały sezon. Held w swojej ofercie posiada również doskonałe rękawice całosezonowe – Touring 5 Tex. Jeśli jednak szukacie czegoś tańszego, świetnie sprawdzą się modele Travel i Comfort ze stajni Rebelhorna.

Akcesoria motocyklowe - rękawice

Pomyślcie o odpowiedniej odzieży i akcesoriach, a z jazdy motocyklem będziecie mogli cieszyć się o wiele dłużej! To naprawdę działa! Czas na schowanie sprzęta na zimę z całą pewnością jeszcze nie nadszedł. Sezon trwa dalej, tylko zmienia się, jak krajobrazy na trasie. Zamiast rezygnować z przyjemności, po prostu dostosujcie się do nowych warunków! Warto również pamiętać, że to, co kupicie na jesień, wykorzystacie z pewnością już wiosną!