grindKiedy latem widzimy motocyklistę ubranego w skórę i przemierzającego ulice, zwykle mu współczujemy, ponieważ wyobrażamy sobie, jak musi mu być gorąco. Prawda jest jednak taka, że wystarczy przemyślany ubiór, żeby czuć komfort podczas jazdy – nieważne, czy strój jest tekstylny, czy skórzany. Zestaw, który będzie przedmiotem dzisiejszej recenzji, nada się do użytkowania nawet w trudnych warunkach, szczególnie dla osób dosiadających szybsze motocykle – kurtka Held Safer i spodnie Held Grind.

Kurtka

Zacznijmy od kurtki. Held Safer jest wykonana z wysokiej jakości bydlęcej skóry – podobnie jak spodnie – i wyposażona została w podszewkę 3D mesh. Tym, co ją wyróżnia, jest bezpieczeństwo i komfort, a także przemyślany system wentylacji. Ponadto, szwy kurtki są dodatkowo wzmocnione.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Bezpieczeństwo barków i łokci zapewniają certyfikowane, najskuteczniejsze protektory SAS-TEC – bardzo długie i dobrze chroniące. Na plecach Held Safer znajduje się piankowy ochraniacz – można go wymienić na certyfikowany, EN 1621-2. Ta opcja jest także dostępna w przypadku klatki piersiowej oraz talii. Dodatkową ochroną barków i łokci są slidery, które w razie niespodziewanego kontaktu z asfaltem rozkładają siłę upadku. Są cenne dla tych motocyklistów, którzy lubią ekstremalnie składać się na zakrętach. W miejscach najbardziej podatnych na przetarcia zastosowano materiał SUPERFABRIC®, także nie musicie się martwić, że z kurtką cokolwiek się stanie, gdy znajdziecie się w trudnych warunkach. Wnętrze rękawa i miejsce pod pachami jest zrobione z Kevlar® Stretch’u, co zapewnia doskonałe dopasowanie.

Pełny komfort

Jeśli w kurtkach skórzanych zwykle poruszacie się jak roboty, ponieważ są zbyt sztywne, Held Safer ma dla was rozwiązanie. Na plecach, łokciach i kolanach spodni są umiejscowione skórzane panele elastyczne, dzięki którym zachowujecie maksymalną swobodę ruchów.

Możecie brać udział w konkursach na rzut młotem podczas zlotów motocyklowych, nie zdejmując kurtki. Held Safer ma wyjątkowo małą masę, tak więc nie rozbolą cię plecy od samego jej noszenia. Ponadto leży znakomicie, ponieważ jest precyzyjnie dopasowana, ładna, ma precyzyjnie wykonane detale a elastyczne wstawki dodają nam uroku, ponieważ możemy ze swobodą machać rękami do przechodniów.

Przyjemny wiaterek

Nie mniej istotny jest system wentylacji. Skóra jest perforowana zarówno na kurtce, jak i na spodniach. Kiedy rozepniemy suwak z przodu, pod spodem znajdziemy kolejny, dzięki czemu do środka dostanie się więcej powietrza – poczujemy miły powiew wiatru, a kurtka nie straci swojej integralności. Na plecach znajduje się także garb aerodynamiczny, który posiada spory wentylator, dzięki któremu ochłodzimy nieco przygrzane słońcem plecy.

Wygodne i wytrzymałe spodnie

Teraz kilka słów o drugiej, ważnej części zestawu – spodnie Held Grind są również wykonane ze skóry bydlęcej, a dodatkowo posiadają oddychającą podszewkę z siatki, zrobioną z poliestru. Podobnie jak w kurtce Held Safer, szwy spodni są podwójne, a w okolicach pachwin i na łydkach znajdują się panele Kevlar®Stretch, dzięki czemu również podczas chodzenia mamy swobodę. Spokojnie możecie się w nich przebiec, gdyby zaszła taka potrzeba. Pomogą w tym dodatkowo elastyczne wstawki skórzane na pośladkach i kolanach, na których ponadto znajdują się regulowane ochraniacze SAS-TEC z certyfikatem EN 1621-1, a także slidery.

Opcjonalnie da się zastosować ochraniacze kości ogonowej. Na biodrach znajdują się wyjmowane ochraniacze TEMPERFOAM®. Co istotne, zestaw możecie traktować jak kombinezon, ponieważ istnieje możliwość spięcia obu części przy pomocy zamka błyskawicznego. Nie wyklucza to dobrania obu części w różnych rozmiarach. Dobrze więc, że istnieje możliwość takiego dopasowania, gdyż zwiększa ono prawdopodobieństwo, że nie będziemy z kurtki i spodni w ogóle chcieli wychodzić. Zarówno kurtka, jak i spodnie są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych.

Cena zestawu to około 3 tysięcy złotych. Jeśli chcesz wyglądać dobrze, a jednocześnie czuć komfort i bezpieczeństwo, zainteresuj się zestawem Held – kurtka Safer oraz spodnie Grind. Nawet nie zauważysz, że jest upał, a podczas codziennych zmagań będziesz się czuł tak swobodnie, jak w szortach i japonkach.