Adventure-Jkt-Front-backWyczekujemy tęsknie co cieplejszych dni, podrażniamy na sucho manetkę gazu. Ale przecież luty krótki, najkrótszy w roku, po nim marzec a marzec to już prawie, jak kwiecień – kwiecień! Początek sezonu! Spokojnie jednak, zamiast gapić się tęskniącym wzrokiem na drzwi garażu, bujając maszynę na stojaku, jak konia na biegunach, warto wziąć pod uwagę, że polska aura nawet latem potrafi zepsuć jednośladowe wyprawy, na co trzeba się odpowiednio przygotować.

Producenci odzieży dla motocyklistów ze sezonu na sezon coraz bardziej dwoją się i troją, by dać nam przewagę nad kaprysami pogody. Anglicy z RST, nie po raz pierwszy zresztą, pomagają motocyklistom przedłużyć nawet sezon, proponując najnowszy model całorocznej motocyklowej kurtki turystycznej Adventure II mającej, w ambicji twórców, poradzić sobie z najtrudniejszymi warunkami na świecie. Jak?

Kurtka wykonana jest z Cordury 500 w połączeniu z Ballistic 1660, jest więc mocna,  odporna na przetarcia (warstwa zewnętrzna pokryta teflonem) a przy tym bardzo lekka. Zwarta i odporna powłoka skutecznie współpracuje z wymienną, wodoodporną, oddychającą i wypinaną membraną Sinaqua. Adventure II posiada także pełnej długości wymienną podpinkę. Umieszczone w strategicznych miejscach protektory CE RST Contour Plus (ramiona i łokcie) oraz protektor CE pleców wraz z nienachalnie i efektywnie rozłożonymi elementami odblaskowymi SCOTCHLITE i spajającymi całość potrójnymi szwami ze specjalnych nylonowych nici gwarantują według producenta bezpieczną i komfortową jazdę. Protektory nie są wyjmowane, jeśli to dla kogoś ważne.

I choć bezpieczeństwo to dla nas priorytet, warto na dłużej zatrzymać się przy komforcie, jaki oferuje model Adventure II. Mnóstwo wielofunkcyjnych wewnętrznych i zewnętrznych kieszeni, do tego kieszeń na pojemnik z napojem i osobna (odpinana) tylna kieszeń na mapę, którą można łatwo przetransformować w poręczną biodrówkę mogą okazać się w długich trasach nieocenione. Poza tym, kurtka posiada bardzo szeroką regulację, wentylacyjne panele na zamki, zamek do spięcia ze spodniami (typu 360) i odpinany kołnierz ocieplający. Łatwo i szybko dopasowuje się do wymagań użytkownika i/lub nagłych zmian pogodowych.

Kurtka tekstylna RST Pro Series Adventure II została stworzona dla najbardziej wymagających motocyklistów, którzy nie zależnie od tego czy wybierają się w trasy dłuższe, czy tylko, by oblecieć okolicę nie chcą, po pierwsze przejmować się zbyt wysoką lub niską temperaturą bądź ewentualnością deszczu, po drugie – oczekują maksimum wygody i funkcjonalności. RST Pro Series Adventure II oferowana jest w kolorach czarnym i srebrnym. Zapewne nie każdemu będzie to odpowiadało, nadmienić trzeba jednak, że znowu są to szalenie funkcjonalne, nie brudzące barwy a wszystko wskazuje na to, że twórcy Adventure II chcieli stworzyć maksymalnie praktyczną kurtkę – to im się bez wątpienia udało.

Model Adventure II sytuuje się na średniej półce cenowej obok Spidi T-Combat, Richa Voyager czy z małą dopłatą Richa AIRMACH. Z tą różnicą, że to zupełnie nowy model. Propozycja RST to skuteczne zabezpieczenie się w każdej trasie, zarówno w sezonie, jak i poza nim. Bez wątpienia jest to kurtka warta uwagi i bardzo dobra inwestycja w motocyklową przygodę, jeżeli szkoda nam w niej każdej chwili.