12Polska runda Mistrzostw Świata we freestyle motocrossie NIGHT of the JUMP’s w Gdańsku już za nami. Po roku przerwy, w sobotę 23 marca 2013 roku polska publiczność w Ergo Arenie miała okazję podziwiać unikalne pod kątem swojej różnorodności motocrossowe atrakcje.

Impreza NIGHT of the JUMPs obejmowała zarówno pit party, jak i ekstremalne zawody motocrossowe zapewniające widowni blisko 5godzinną dawkę niesamowitych emocji!

Przy pełnych trybunach o mistrzowski tytuł walczyli najlepsi. Ostatecznie na podium stanęli:

  1. David Rinaldo
  2. Remi Bizouard
  3. Liborow Podmolow

Nie zabrakło dodatkowych atrakcji, takich jak wyścigi Race&Style, High Air contest by MAXXIS i oczywiście Tandem Backflip w składzie Petr Pilat i Iwona Guzowska. Dwuosobowe saldo w tył na jednym motocyklu to ewolucja bardzo ekstremalna i niebezpieczna, aczkolwiek jednocześnie wysoce widowiskowa. Występ Iwony powiązany został z akcją charytatywną i przekazaniem honorarium potrzebującym.

Dzięki uprzejmości organizatora „SPORTAINMENT”  Mirosław Kowalski  MX Racing Team by Kowalski zorganizował  również pokazowy przejazd grupy pomorskich MX KIDS. Dzieciaki na motocyklach 50/65/85 już w piątek mogły potrenować na przygotowanym torze na trójmiejskiej  ERGO ARENA. Część młodych zawodników występowała wcześniej przy większej publiczności, ale gro maluchów pierwszy raz spotkało się z tak wielkimi emocjami, chociaż nie były to zawody lecz pokazowy przejazd ograniczonym tempem (względy bezpieczeństwa). Reakcja publiczności była bardzo pozytywna, pojawiło się wiele pytań i sesje foto  z najmłodszymi zawodnikami i ich motocyklami. Kolejnym punktem programu był przejazd pokazowy , gdzie 16 małych jeźdźców wyjechało na przejazd pokazowy zaraz po przejeździe Joanny Miller. Dzieciaki poradziły sobie wyśmienicie, a reakcja na trybunach mówiła sama za siebie.

W sobotę w Ergo Arenie nie zabrakło oczywiście naszego akcentu i dodatkowej akcji Motorismo Gdańsk. Nasze hostessy promowały najnowszą crossową kolekcję FOX’a dostępną oczywiście w salonach Motorismo. Każdy zainteresowany otrzymał katalog produktów z kolekcji MX, uprawniający do zakupu koszulki Fox X Fighters w promocyjnej cenie – 39 zł. Po koszulki zapraszamy oczywiście do salonów sieci Motorismo w całej Polsce!

Organizatorzy jak i zawodnicy spisali się na 5 z plusem zapewniając publiczności niesamowite show! Mamy nadzieję że Night od The Jumps na stałe wpisze się w kalendarz naszych rodzimych imprez motocrossowych i zobaczymy się ponownie za rok.