Akcesoria motocyklowe - rekawica Held
Znana niemiecka firma – Held, w typowym dla siebie stylu, zaskoczyła nas kolejną pomysłową konstrukcją. Tym razem to ciekawe rozwiązanie dotyczy rękawic. Co kryje nazwa Gore 2 in 1 System?

To dziecinnie proste, a jednak nikt do tej pory na to nie wpadł. Rękawica posiada dwie wewnętrzne komory. Jedna z nich posiada membranę GORE-TEX, druga ogranicza się do warstwy perforowanej skóry. Co to daje podczas jazdy? Sprawa jest równie oczywista jak samo rozwiązanie. Gdy Ci zimno, gdy Ci źle, podczas deszczu i chłodu, twoje dłonie znajdą przytulne schronienie w wewnętrznej komorze z membraną. Kiedy jednak słońce znowu się do ciebie uśmiechnie, zamiast kląć, że wziąłeś te, a nie inne rękawice – po prostu wyjmujesz z nich dłonie i wkładasz je do zewnętrznej, doskonale wentylowanej komory. Teraz delikatny powiew wiatru zmysłowo muska Twoje palce, wywołując dreszcz i poczucie ulgi. Bliskość i bezpośredni kontakt z motocyklem daje cieniutka warstwa skóry, która zapewnia doskonałe czucie i kontrolę maszyny. Teraz stanowicie jedność…

A tak na poważnie…

Większość wodoodpornych rękawic motocyklowych wykonana jest z czterech warstw: wytrzymałego materiału zewnętrznego, warstwy izolacyjnej, warstwy wodoodpornej i podszewki. Nowa, wytrzymała na intensywne użytkowanie membrana GORE-TEX ® X- TRAFIT ™ umożliwia wyeliminowanie dwóch warstw. W dodatku, warstwy te są ze sobą laminowane za pomocą specjalnego procesu trójwymiarowego.

Akcesoria motocyklowe - rękawica Held

Gore opracowała unikalny termo klej o strukturze podobnej do siatki, uzyskując tym samym doskonały kompromis między wytrzymałością a dopasowaniem. Po procesie laminowania, rękawica jest umieszczana na podgrzewanej formie do wiązania laminatu aby uzyskać wygodne, optymalne dopasowanie warstw. To zapewnia doskonały poziom wrażliwość dotykowej i ergonomii poprawiającej „czucie”, bez utraty odporności na wodę, czyli wszystko co pomaga utrzymać doskonałą kontrolę nad motocyklem w każdych warunkach. Patent wykorzystano do tej pory w dwóch modelach: Air’n’Dry i Tourning Star.

Mówiąc krótko, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii i ciekawego patentu, specjaliści z Helda wyprodukowali bardzo uniwersalną rękawicę, która sprawdza się doskonale w każdych warunkach. Jest to produkt, który naprawdę polecamy – z ręką na sercu!