1Motocyklowe ciuchy mają to do siebie, że znakomita większość z nich dedykowana jest facetom… Jednak rynek na szczęście powoli zaczyna dostrzegać również kobiecy potencjał, coraz częściej pojawiający się na dwukołowym sprzęcie, już nie jako popularny „plecaczek”, ale woźnica! 🙂

Niemiecka marka Held wychodzi kobietom naprzeciw i bardzo poważnie traktuje damski rynek. Proponuje szeroką gamę odzieży motocyklowej dla Pań, od skórzanych sportowych kombinezonów począwszy, a na kevlarowych jeansach skończywszy.

Dzisiaj bierzemy pod lupę bardzo wdzięczną propozycję niemieckiego producenta, kurtkę tekstylną – Held Tamira. Ta kurtka jest tak kobieca, że aż nie można oprzeć się pokusie jej upersonifikowania. Zatem: jaka jest kobieta – motocyklistka?

1. Klepsydry kształt…

Pierwsze, co od razu ujmuje, to bardzo kobiecy krój. Mimo że propozycja skierowana jest do kobiet, atrybut ten niewątpliwie przyciąga i męskie spojrzenia 😉 To niewątpliwy atut, podczas gdy większość motocyklowych kurtek tekstylnych bardziej przypomina bezkształtny worek, lub czarną masę materiału z zamkiem i rzepem. Rozbudowany system pasków regulacyjnych doskonale dopasowuje kurtkę do indywidualnych kształtów motocyklistki. Zwiększa też bezpieczeństwo, przytrzymując solidniej protektory łokci i ramion dokładnie w miejscach, których mają strzec, zapobiegając tym samym ich przesuwaniu się.

Pas, rękawy i mankiety – to newralgiczne części, których obwód idealnie wyregulujemy, unikając tworzenia się tzw. efektu „spadochronu”. Można go często zaobserwować jadąc za motocyklistą w za dużej, źle dobranej kurtce. Nadmiar materiału na tułowiu i w rękawach tworzy efekt spadochronu, niepotrzebnie zwiększając tarcie i opór powietrza, obniżając tym samym naszą dynamikę jazdy. Bardzo niewygodne – szczególnie dla posiadaczy nakedów, biorących cały pęd powietrza wprost na siebie.

Niewątpliwą zaletą są dodatkowo wkomponowane pionowe zamki boczne, ciągnące się od linii bioder, aż po talię. Rozpięte – ustrzegą od niechcianego podciągania kurtki przy pozycji siedzącej na motocyklu. Tym prostym sposobem unikamy niepożądanego efektu ABS, czyli popularnego tzw. „absolutnego braku szyi” i dodatkowo szczelnie chronimy wrażliwe na przewianie nerki.

2. Delikatna…

Held Tamira urzeka delikatnością i wygodą użytego materiału jest to Poliamid 500D. Mimo niewątpliwych zalet cieszących płeć piękną – tkanina ta jest wysoce odporna i wytrzymała, utrzymując funkcję pancerza w razie nieoczekiwanego upadku. Doskonałym wykończeniem kurtki jest komfortowy, miękki kołnierz, który delikatnie otuli wrażliwą kobiecą skórę szyi.

3. Silna i odporna…

SAS-TEC 3D to największa tarcza ochronna tej kurtki. Te wyjątkowe ochraniacze ramion i łokci unikalnej technologii opatentowanej przez Held’a łączą w sobie wyjątkową funkcjonalność przy maksymalnym poziomie bezpieczeństwa. Są znacznie cieńsze, bardziej miękkie i wygodniejsze od tradycyjnie znanych ochraniaczy.

Ich tajemnica polega na wyjątkowej zdolności cząsteczek – z których są zbudowane – do zwiększania swej objętości i gęstości przy dynamicznym uderzeniu. Jaka z tego korzyść? W momencie upadku te miękkie i wygodne w codziennym użytku protektory zamieniają się w twardą i sztywną tarczę przejmującą całą moc uderzenia, rozpraszając ją niemal doszczętnie wewnątrz swej masy, niedopuszcając tym samym do ciała. Dobrze brzmi prawda?  Protektory robią to, co do nich należy. Miękki jak plastelina kawałek zielonej masy w jednej chwili zamienia się w twardą niczym kamień strukturę.

4. Wszechstronna…

Szczelną izolację, a zarazem znakomitą oddychalność zapewnia wielozadaniowa, wypinana membrana, chroniąca przed chłodem wiatru i nieprzyjemną wilgocią deszczu, efektywnie odprowadzając nadmiar ciepła z powierzchni ciała.

Swoją drogą – czy zastanawiałyście się kiedykolwiek nad tajemnicą działania membrany? Pewnie większość z nas wie że coś takiego funkcjonuje ale nie do końca potrafi wytłumaczyć mechanizm… Zupełnie tak jak ze „spalonym” w piłce nożnej 🙂

Otóż membrana musi działać w sposób kompleksowy – nie dopuszczać, do przesiąkania wody i przenikania wiatru z zewnątrz, a jednocześnie zapewnić odpowiednią oddychalność dla ciała wewnątrz.

Membrana to specjalna warstwa materiału posiadająca bardzo drobne szczeliny, tzw. pory. Pełnią one bardzo istotną funkcję – zapobiegają dostawaniu się wody przez materiał. Jak to możliwe? Są znacznie mniejsze niż cząsteczka wody, ale jednocześnie na dużo większe, niż cząsteczka pary. Znakomicie odprowadzają zatem pot z powierzchni skóry. Ot – cała tajemnica!

5. Zwiewna…

Tamira jest uosobieniem bardzo wydajnej wentylacji. Rozbudowany system zapinanych na zamki szczelin wentylacyjnych zapewni nam komfortowy wręcz „efekt klimatyzacji” nawet w upalne dni. Wszechstronne ich umiejscowienie – klatka piersiowa, plecy, ramiona daje przy wyjętej membranie, naprawdę spektakularny efekt wietrzenia, praktycznie na wylot!

6. Zapobiegliwa…

Każda prawdziwa kobieta lubi zawsze mieć przy sobie szereg niezbędnych sobie do życia drobiazgów. Tamira zapewnia nam możliwość spakowania wszystkiego, co w trasie przydatne, bez konieczności zabierania torebki 😉 Cztery kieszenie zewnętrzne i dwie wewnętrzne. Najsprytniejsza jest ta z tyłu – mieści nawet w razie konieczności wypiętą z kurtki membranę. Jest to bardzo sprytne rozwiązanie!

POKUSA NIE DO ODPARCIA…

Held Tamira to absolutny „must have” nadchodzącego sezonu motocyklowego. Producent pochylił się ku kobiecej estetyce i zaprojektował kurtkę w aż czterech wersjach kolorystycznych. Tak szeroki wachlarz pozwoli dopasować odpowiednio kurtkę np. do koloru szminki, żeby nie powiedzieć – czerwonych szpilek, które (niestety!) nie są zalecane do jazdy motocyklem.

 

To jeszcze nie wszystko… Do kompletu mamy szeroki wybór damskich spodni HELD ACONA  w bogatej rozmiarówce, wykonanych dokładnie w tej samej technologi,i co kurtka TAMIRA. Co ciekawsze, przy spodniach dostałyśmy dodatkowy prezent! Held proponuje nam wersję SLIM dla tych smukłych, oraz wersję STOCKY – dla bardziej sportowej sylwetki. Główna różnica to szerokość nogawek, które mają idealnie odpowiadać indywidualnym wymogom. Oczywiście spodnie wyposażono dodatkowo w komplet ściągaczy na wysokości pasa, ud i w nogawkach, tak aby nic nie odstawało i nie pogrubiało 😉

Brawo za pomyślunek! Held postawił na estetykę i idealny „fitting”, nie ujmując niczego wysokim standardom bezpieczeństwa, które są priorytetem na każdym etapie projektowania motocyklowych ciuchów. Wreszcie coś typowo kobiecego! Doskonale wiemy w jakim stopniu to, jak wyglądamy i czujemy się w danym stroju przekłada się na naszą samoocenę i dobry nastrój. Na szczęście Held też o tym wie…

Kurtka Held Tamira   Rozmiary: DXS – D5XL           Cena: 1099zł

Spodnie Held Acona   Rozmiary: DXS – D5XL           Cena: 999zł

Zapraszamy na przymiarkę do Motorismo Warszawa!