Mówi się, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Czy jednak to zawsze jest słuszna teza? Do tej pory byłem przekonany że tak. Jednak HELD wraz ze swoją kolekcją 4Quattrotempi, niczym „Pogromcy Mitów” wrzuca to powiedzonko do kategorii bajek.

 

 

Czterosuw

Dzieło niemieckich speców od szykownego i ultranowoczesnego ubioru, kolekcja ciuchów 4Quattrotempi jest urzeczywistnieniem myśli o zaspokojeniu potrzeb każdego. Projektanci Helda stwierdzili, że produkowanie odzieży dla świadomych motocyklistów to banał. Postanowili sprostać wymaganiom każdego pasjonata dwóch kółek i zapewnić komfort, wygodę i bezpieczeństwo niezależnie od rodzaju motocykla czy pogody. To już coś. I trzeba przyznać że założenia spełnili. 4 typy motocykli, 4 pory roku, 4 żywioły i 4 obszary ochrony. Przyjrzyjmy się bliżej jak osiągnięto wyznaczone cele.

 

 

Do pracy i na bal

Kurtka Montero wygląda elegancko i pasuje niezależnie, czy zabierasz się turystycznym endurakiem na wyprawy, śmigasz nakedem po szosach czy po prostu dojeżdżasz skuterem do pracy. Po prostu pasuje! Wersja dla Pań dodatkowo podkreśla kobiece wdzięki i pozwala się czuć atrakcyjnie.

Zapytacie  – jak to możliwe? Odpowiedź jest prosta. Możliwości, jakie oferują nowoczesne materiały są praktycznie nieograniczone, i Held z tego korzysta. DuPont Cordura 500D. Kurtka z niego wykonana oferuje najwyższą jakość: bardzo dużą odporność na wszelkie uszkodzenia, a jednocześnie lekkość. Pozwoli to cieszyć się produktem aż się znudzi, bo prawdopodobnie nie uda się go popsuć a już na pewno łatwo się nie zużyje w wyniku codziennej eksploatacji.

 

 

4 pory roku

Jeśli odzież ma być na 4 sezony musi być wodoodporna. Tutaj wkracza znany na całym świecie Gore, z technologią Gore-Tex LTD, która w opinii użytkowników jest najbardziej zaawansowaną spośród wszystkich membran. Chociaż bardziej pasowałoby tu un-limited, bo membrana jest wypinana i mamy wybór – ciepło czy zimno, można sobie kurtkę Montero dopasować. Konstrukcja membrany jest trzywarstwowa, dzięki czemu jest bardzo lekka i zabiera naprawdę mało miejsca. Dodatkowo, mamy też wypinaną podpinkę ocieplaną na naprawdę chłodne dni. Po wyjęciu wszystkiego zostaje nam przewiewna kurtka na ciepłe dni a przyjemny kontakt z podszewką zapewnia CoolMax, materiał miły w dotyku, stosowany do produkcji bielizny termoaktywnej o świetnych parametrach odprowadzania wilgoci oraz nadmiaru ciepła. Jednak przy wczepionych wszystkich warstwach w kurtce nie czujemy się skrępowani, gdyż kurtka wyposażona jest w elastyczne panele, które znacznie poprawiają komfort ruchów.

 

4 żywioły

Czy wolisz bujać się podziwiając widoki, czy normalką jest wheelie przy 200 km/h potrzebujesz ochrony. I taką ochronę Held Montero zapewnia. Na łokciach i ramionach zamontowano protektory SAS-TEC w kształcie listków koniczyny. I nie chodzi tu jedynie o to, że producent życzy szczęścia na drodze. Specjalny kształt zapewnia ochronę wybranych obszarów ciała i utrzymuje protektory tam, gdzie są potrzebne. Protektor pleców TEMPERFOAM zapewniają kompletną ochronę od kości ogonowej po kark. Opcjonalny protektor EN 1621 poziomu drugiego oferuje najwyższy możliwy stopień ochrony. Zastosowany materiał ochraniaczy ma też znakomite właściwości absorbujące siłę uderzenia, dlatego są tak dobre. Jako istotny dodatek, z przodu i z tyłu kurtki nadrukowano odblaskowe elementy.

 

4… a nie, dodatków jest znacznie więcej

System wentylacyjny, składający się z otwieranych zamkami wlotów powietrza z przodu, z tyłu oraz na ramionach nie powoduje podnoszenia się kurtki nawet przy pełnym otwarciu. Duży plus, bo zaawansowane materiały i membrany, z których wykonana jest kurtka nie działałyby tak dobrze, gdyby w środku hulał wiatr. Z tego też powodu kurtkę dopasować można za pomocą podwójnego systemu regulacji na rękawach, oraz na biodrach. Zamek główny, używany także jako dodatkowa regulacja wentylacji nie wpija się w szyję, gdyż góra zakończona jest miękkim kołnierzem. Fajnie, zwłaszcza świeżo po goleniu. Uporządkować drobny bagaż pomaga aż 7 wewnętrznych i 4 zewnętrzne kieszenie, a także dodatkowe kieszenie na mapę lub dokumenty i wewnętrzna specjalnie na telefon. Jest też możliwość spięcia kurtki ze spodniami. Jednym słowem pełen wypas.

 

Podsumowując

Jeśli tak jak ja myślałeś, że nie istnieją dobre(!) uniwersalne ciuchy na każdy motocykl, chyba możesz razem ze mną przyznać że byliśmy w błędzie. Held po raz kolejny udowadnia, że wie co jest dobre dla motocyklisty i jak te wizje urzeczywistnić w realnym świecie. Na koniec pojawia się jeszcze ostatnie pytanie. Dlaczego jeszcze nie wybierasz się do sklepu?!

Autor: JackT