slider_2Dobre rękawice są często na ostatnim miejscu naszej listy zakupów związanych z kompletowaniem stroju motocyklowego. Bywa, że kupujemy dobry kask, buty, kombinezon, a na ochronę dłoni zwyczajnie nie starcza już pieniędzy lub chęci. Prawda jest jednak taka, że ręce i nogi najczęściej ulegają urazom podczas wypadków – skoro więc kupujesz dobre buty, dlaczego nie zabezpieczyć dłoni? To dzięki nim prowadzisz motocykl. Jeśli nie wiesz, jakie rękawice kupić, zapoznaj się z recenzją sportowych Held Evo Thrux – możesz być pewien, że dalej nie będziesz musiał szukać.

Dobra skóra i wytrzymały plastik

Do wykonania rękawic Held Evo Thrux użyto skóry kangura, odpornej na ścieranie, oraz miękkiej skóry bydlęcej. To połączenie zapewnia naprawdę duży komfort i sprawia, że nie mamy ochoty zdejmować rękawic z dłoni. Dzięki plastikowi na brzegach, wzmocnionemu materiałem Superfabric® (32% poliester, 68% żywica epoksydowa), są one niezwykle wytrzymałe. Ten sam materiał znajduje się na palcach, i doskonale zabezpiecza przed uderzeniami i otarciami. Jakby tego było mało, kostki ochrania twardy protektor, zaś wierzch rękawicy został pokryty Kevlarem®, dzięki czemu twoje poczucie bezpieczeństwa wzrośnie do tego stopnia, że nie będziesz chciał się z nimi rozstawać.

Jak się to nosi?

Komfort noszenia jest czynnikiem decydującym o wyborze rękawic. Wiadomo, że w sztywnych nie da się prowadzić maszyny, włączać kierunkowskazów, czy porządnie trzymać kierownicy. Dlatego właśnie Held Evo Thrux mają wygodne płaskie szwy i elastyczne panele ze skóry na wierzchu dłoni, kciuku oraz palcach. Wzmacniają one chwyt i sprawiają, że wewnątrz nie tworzą się fałdy, które potrafią naprawdę uprzykrzyć jazdę. Rękawice leżą doskonale na dłoniach – nie ślizgają się, przylegają porządnie, a do tego łatwo się je zakłada. Docenisz to, kiedy będziesz musiał bardzo szybko się ubrać, bo zostało ci niewiele czasu na dotarcie do pracy. Zaletą jest także osłona paska ściągającego, którą solidnie wykonano, a także regulowany rzep na nadgarstkach i mankietach, pozwalający na dopasowanie rękawic do dłoni.

Dodatkowe zalety

Producenci Held Evo Thrux zadbali o to, żebyś podczas noszenia rękawic nie martwił się o nic. Materiał, z którego je wykonano, został tak pomyślany, żeby kolor nie odbarwiał się pod wpływem potu. Nie ma nic gorszego od szorowania zabarwionych rąk po długiej przejażdżce w upale, gdy chciałbyś po prostu usiąść ze szklanką wody i odetchnąć. Jeśli podczas jazdy spadł deszcz lub zostałeś zaatakowany przez owady, rzucające się samobójczo na szybę twojego kasku – możesz ją przetrzeć dzięki gumowej wycieraczce na palcu wskazującym. Docenisz także skuteczny system wietrzenia rękawicy, szczególnie w gorące dni.

Held Evo Thrux zostały dosłownie obsypane nagrodami: Motorrad Test Sieger 01/2013 15/2012; Motorrad VERY GOOD 01/2013 15/2012; 2Rader VERY GOOD 09/2012; 2Rader Test-Sieger 09/2012. Ponadto zwyciężyły w teście rękawic sportowych przeprowadzonym przez magayn Motocykl 9/2012 zyskując największą ilość punktów i nie pozostwiając wątpliwości „jury”.

Cały test możecie zobaczyć tutaj

Cena rękawic to 479 zł, i dostępne są w kilku kolorach – czarnym, czerwonym, niebieskim, białym i dekor. Możesz wybrać rozmiar od 7-12.