66latRozmowa z Markusem Held – przedstawicielem kolejnego pokolenia rodziny Held, która firmując produkty własnym nazwiskiem od wielu lat pomaga motocyklistom dobrze przygotować się do jazdy. Przeczytajcie jak to robią:

Motorismo: Held jest znaną, obecną na wielu rynkach marką. Na terenie Niemiec skąd pochodzicie wzbudzacie zachwyt, zdobywacie nagrody i uznanie. Jak się osiąga taki efekt?

 

Markus Held: (śmiech) rzeczywiście, udaje nam się trafiać w gusta i potrzeby klientów, co nas bardzo cieszy. Np.: ostatnio po raz siódmy z rzędu zdobyliśmy tytuł BEST BRAND kategorii rękawice. Jesteśmy z tego bardzo dumni, bo głosują motocykliści, co oznacza, że produkty pod marką Held sprawdzają się w praktyce i dobrze im służą.  (więcej o rękawicach oraz tym wyróżnieniu znajdziecieTUTAJ)

Motorismo: Macie w końcu trochę doświadczenia…

MH: Zdecydowanie tak. Wszystko zaczęło się w 1946r, właśnie od produkcji rękawic i od tamtej pory rozwijamy nasz know-how. Wprowadzenie skóry kangura, elementów z włókna węglowego czy Outlastu, specjalne szwy dla maksymalnego komfortu, specjalny proces wykrawania, itd., mógłbym jeszcze długo wymieniać. W odróżnieniu od niektórych konkurentów nie chcemy tylko produkować dobrych rękawic, ale rozwijać projekty i szukać nowych, jeszcze lepszych rozwiązań. To nas napędza.

 

Motorismo: Ale Held to nie tylko rękawice. Jaki macie przepis na przykład na dobrą kurtę motocyklową?

MH: Tak, Held to nie tylko rękawice. Jak pokazują otrzymane nagrody, także BEST BRAND, inne nasze produkty, też są całkiem niezłe (śmiech). Naszym celem jest zaoferowanie motocyklistom kompleksowych rozwiązań i pakietu produktów potrzebnych do cieszenia się z jazdy. Wszystko wg naszego motto: super jakość za rozsądną cenę. Kolekcja, którą znajdziecie w katalogu jest nie tylko szeroka, ale także dobrze zaprojektowana, z dbałością o szczegóły, bo to one decydują czy czas spędzony na motocyklu będzie udany. Dobrze dobrane i sprawdzone materiały, szeroki program indywidualnego dopasowania, damskie kroje, membrany jak choćby Gore Tex® to wszystko składa się na ową dobrą kurtkę motocyklową o którą pytasz. Każdy rider ma swoje preferencje i opinie, naszą rolą jest dobrze wsłuchać się w potrzeby i stworzyć kurtkę, która będzie tym potrzebom odpowiadała. To właśnie jest przepis na idealną kurtkę.

 

Motorismo: Gore Tex jest u Was nowością, jak się ten projekt rozwija?

MH: Nie do końca. Jesteśmy oficjalnym partnerem Gore Tex’u od ponad 20 lat. Od kilku lat rozszerzyliśmy tylko zakres stosowania go w poszczególnych modelach. Naszym celem jest stworzenie unikalnej kolekcji produktów charakteryzujących się funkcjonalnością i designem, z dużą ilością praktycznych dodatków. Inwestujemy w ten projekt bardzo dużo środków i czasu tworząc od podstaw specjalne materiały, nowe linie protektorów czy podpinek, na nowo definiując „dopasowanie”. Generalnie przyglądamy się całemu procesowi produkcji, by finalny produkt wywoływał przysłowiowe WOW! Efektem jest kolekcja Quattrotempi®, która na wielu rynkach spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. A najlepsze dopiero przed nami, obecnie projektowane wzory zaskoczą wszystkich.

Motorismo: A czy te nowe rozwiązania są jakoś testowane zanim trafią na rynek?

MH: Oczywiście. Testowanie to jedna z przyjemniejszych części całego procesu projektowego. Mamy 10 firmowych motocykli, które służą nam w tym celu. Dział projektowania i rozwoju dostarcza zawsze kilka próbek każdego modelu, a ponieważ wielu naszych pracowników to motocykliści, zawsze zbierze się grupka chętnych testerów.. Później jest burza mózgów, w trakcie której wszyscy dzielą się swoimi wrażeniami i uwagami z których powstają pomysły na ulepszenia i zmiany. I tak w koło, zanim nie powstanie gotowy produkt.

Motorismo: Czy będąc na rynku od wielu lat obserwujecie zmianę oczekiwań motocyklistów?

MH: Na wielu rynkach przeciętny motocyklista staje się coraz starszy i bardziej wymagający. Odzież i wyposażenie mają być doskonałej jakości i być funkcjonalne. Jak np.: nasze rękawice 2 w 1 Air N Dry. Wymagania klientów będą rosły, jak to się dzieje w innych branżach. Held od lat zbiera doświadczenia i przygotowuje się by im sprostać.

Motorismo: Dziękuję za rozmowę

Markus Held: Również dziękuję, a wszystkim polskim Riderom życzę udanego sezonu!

 


Więcej informacji na temat marki i produktów Held znajdziecie w Katalogu Świat Akcesoriów Motocyklowych!