W świecie akcesoriów motocyklowych coraz częściej kładziemy nacisk na produkty dedykowane, zaprojektowane specjalnie z myślą o modelu motocykla który dosiadamy. Skórzana kurtka z frędzlami dla wielbicieli chopperów czy też sportowe buty z wymiennymi sliderami dla amatorów adrenaliny składających się w zakrętach… A co z niedocenioną, wciąż rosnącą grupą miłośników ‘nakedów’? Mamy coś specjalnego!

Proponujemy Wam produkt wyjątkowy i rzadki na polskim rynku: Arai. Arai to najdroższa i przez wielu uważana za najbezpieczniejszą marka kasków na świecie. Kaski Arai poddawane są najcięższym testom na torach Formuły 1 (Arai jest wiodącym producentem w tej ekskluzywnej i najbardziej ekstremalnej działce wyścigów samochodowych) czy też podczas ekstremalnie niebezpiecznych wyścigów TT na wyspie MAN.

SPECJALNIE DLA GOLASÓW

Dziś prezentujemy jedno z najmłodszych dzieci marki ARAI: kask Arai REBEL – jedyny taki produkt na rynku – w 100% zaprojektowany z myślą o użytkownikach motocykli typu naked bike, czyli bez owiewek i szyby. Konstrukcja kasku niewątpliwie ułatwia życie miłośnikom „golasów”.

NAJPIERW BYŁO JAJKO, POTEM ARAI

Jak we wszystkich kaskach Arai – kształt skorupy jest maksymalnie zbliżony do skorupy jajka, czyli najbardziej opływowego kształtu na świcie. Zapytacie dlaczego?  Weźcie jajko w dłoń i przyjrzyjcie się mu uważnie. Jakąkolwiek stroną ustawicie je do pędu powietrza, będzie ono wykazywało najniższy wskaźnik oporu względem innych kształtów o tej samej powierzchni. Taki unikalny kształt skorupy gwarantuje nam, że podróżując w tym kasku wszelkie zawirowania głowy i obciążenie będzie maksymalnie najniższe. Mniej po prostu już się nie da! Natura wie co robi, a Arai potrafi to wykorzystać!

TWARDA SZTUKA

Arai Rebel to zastosowane aż 5 rozmiarów skorup proporcjonalnie dostosowanych – po jednej dla każdego rozmiaru kasku od XS do XL, dla możliwie najlepszego dopasowania. Rebel posiada niesamowicie twardą, wytrzymałą i odporną na pęknięcia powłokę, która wraz z wypełnieniem EPS będącym mieszaniną 4 różnych gęstości, tłumi siłę uderzenia najlepiej jak tylko można w każdej części naszej głowy. Co ważne – skorupa Arai Rebel jest swoistą całością w jednym kawałku, a nie składanką elementów ciętych, co maksymalnie wzmacnia konstrukcję kasku, pozbawiając go tzw. „słabych” punktów.

WIATR WE WŁOSACH?

W motocyklach typu Street Fighter nic nie chroni nas przed pędzącym powietrzem. W kasku Arai Rebel, sprawa wygląda inaczej. Otrzymał on specjalny, dedykowany szerszy podbródek z dodatkowym spojlerem na uszczelce, który „odwija” powietrze ze skorupy kasku pod brodą, tworząc strumień chroniący nas przed wpadaniem powietrza do wnętrza kasku. Działa to trochę tak, jak nadmuchy przy drzwiach w marketach, chroniące przed ucieczką ciepła z budynku. Dodatkowo mamy do dyspozycji wysuwany dwustopniowo podbródek, który  skutecznie chroni przed zawirowaniami powietrza w dolnej części kasku.

 

Wentylacja została zaprojektowana specjalnie z myślą o typowej dla nakedów – bardziej wyprostowanej pozycji siedzącej na motocyklu. Górne wloty powietrza celowo zostały wyżej umieszczone na skorupie. Podobnie zresztą jak tylny dyfuzor, który jest również wyższy w swej konstrukcji i znacznie bardziej agresywny.

Dzięki temu gorące powietrze z wnętrza skorupy bezproblemowo zasysane jest na zewnątrz.

Bez szyby w motocyklu, bezpośredni strumień powietrza kierowany na wizjer kasku jest znacznie mniejszy, rozkładając się na cały kask. Przez to mniejsza ilość powietrza wtłaczana jest do kasku górnymi wlotami. Dodatkowo z reguły na motocyklach naked rozwijamy mniejsze prędkości, jeżdżąc głównie w cyklu miejskim. Wynagradzając mniejszą dostawę powietrza, odpowiednio powiększono wloty gwarantując komfortowy system wentylacji. Otwory wentylacyjne doskonale spełniają swoje zadanie, a do tego mają świetny design, wyglądają street’owo i bardzo agresywnie!

Kask ma bardzo płynnie działający rozdzielny, dwustopniowy nadmuch na szczęce. Przy pierwszym kliknięciu strumień kierowany jest na szybkę zapobiegając tym samym parowaniu, natomiast przy drugim – włączamy nadmuch na twarz. Całkiem tak, jak sprytne i poręczne pokrętełko regulacji nawiewu w samochodzie… Bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie!

SOLIDNY NA ZEWNĄTRZ, DELIKATNY WEWNĄTRZ

Wnętrze zostało perfekcyjnie wykonane w unikalnym systemie „Facial Contour System”. Co to znaczy? Kask nie ściska miękkich części twarzy jak policzki, unieruchamiając jednocześnie naszą mimikę i ograniczając funkcję mowy. W zamian za to poduszki sztywno zaciskają się na linii szczęki, osadzając się na twardych jej miejscach. W konsekwencji kask sztywno i bezpiecznie osadzony jest na głowie przy jednoczesnym odczuciu wysokiego komfortu użytkowania. Sprytnie wykonana wyściółka otula miękkimi poduszkami naszą twarz i jednocześnie chroni twardszymi powłokami w głębszych warstwach.

 

JASNO – CIEMNO

Arai Rebel wyjątkowo dobrze prezentuje się w komplecie z ciemną szybą. To szczególnie przydatny gadżet w świetle często dających się we znaki (no i w oczy) promieni słońca. Cała procedura wymiany szyby w Arai to operacja trwająca zaledwie …3 sekundy. Co ważne – nie trzeba być mistrzem zręczności czy precyzji, aby posiąść tę umiejętność.