Arai Axces II to doskonały kask od japońskiego producenta, idealnie nadający się do jazdy po mieście jak i na dalsze wypady.

Absolutną nowością ze stajni Arai’a jest model w popularnym segmencie cenowym, AXCES II. Całkowicie nowa skorupa  kasku w stosunku do modelu poprzedniego jest jeszcze bardziej bezpieczna poprzez zastosowanie znanych z wyższych modeli takich jak Chaser-V, Quantum czy RX-7 GP przetłoczenia HYPER RIDGE – odpowiadającą za sztywność.

Ponadto dla idealnego i komfortowego dopasowania kask występuje aż w 5 różnych skorupach. Ważną cechą skorupy jest powiększona wizjer, oferując 5 mm szersze pole widzenia po obu stronach otworu. Wiele uwagi poświęcono dalszej poprawie i usprawnieniu systemu wentylacyjnego. Specjalnie dla AXCES II został zaprojektowany nowy tylny kanał wentylacyjny, który odpowiada za lepsze odprowadzanie ciepłego powietrza na zewnątrz kasku a jednocześnie oferuje nowy agresywny wygląd. Nowy kanał przedni dostarcza świeże i chłodne powietrze do wnętrza kasku.

Producent użył dla poprawienia komfortu absolutnie nowy, luksusowy ,chłonny materiał, który odprowadza wilgoć od twarzy. AXCES II oferuje komfort, dopasowanie i funkcjonalność z której Arai jest znany.